Polisa ubezpieczeniowa architekta

Mówi się, że architektura to taka dziedzina, która łączy w sobie elementy sztuki i nauki. Rzeczywiście, osoby, które zajmują się na co dzień projektowaniem budynków muszą doskonale znać zasady matematyki i fizyki, orientować się w tym, jakie właściwości mają poszczególne materiały budowlane, a przede wszystkim łączyć to z niebywałym zmysłem estetycznym. Bo przecież wiadomo, że klient przy wyborze danego projektu kierować się będzie przede wszystkim jego wyglądem, funkcjonalnością, a dopiero potem innymi danymi technicznymi.

Zacięcie artystyczne architekta to nie wszystko - trzeba się jeszcze zabezpieczyć przed roszczeniamiZwykły człowiek, który kupuje projekt nie sprawdza, czy jest on zgodny z różnymi normami lub przepisami prawa. Jednak jeśli projekt łamie regulacje prawne, architekt, który go sprzedał, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Dlatego architekt obowiązkowe OC jest rzeczą zupełnie naturalną.

Oczywiście ubezpieczenie architekta powinno zawierać różne wypadki losowe. To, na co konkretnie może liczyć ktoś objęty takim ubezpieczeniem zależy przede wszystkim od treści warunków ubezpieczenia. Dlatego przed wykupieniem polisy, warto dokładnie przeczytać wszystkie informacje, które zazwyczaj dołączane są do umowy. Zasady tej powinien przestrzegać także rzeczoznawca majątkowy ubezpieczenie, który również w swojej pracy narażony jest szczególnie na duże nieprzyjemności z powodu popełnianych błędów. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsze ubezpieczenie nie zwalnia nikogo z wykonywania swoich obowiązków zawodowych w sposób sumienny i przede wszystkim zgodny z etyką.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s