Dlaczego ubezpieczenie jest ważne?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jest to taka polisa, która chronić ma osobę ubezpieczoną przed ewentualnymi konsekwencjami, jakie wynikają z roszczeń związanych z wykonywanym przez daną osobę zawodem. Oczywiście są pewne grupy zawodowe dla których istnieje wymóg, by wykupić architekt obowiązkowe OC. Do takich ludzi zaliczyć należy przede wszystkim lekarzy, architektów, inżynierów budowlanych. Jednak często okazuje się, że takie podstawowe ubezpieczenie nie jest wystarczające. Dlatego wielu ludzi decyduje się również na wykupienie ubezpieczenia dodatkowego.

Nowoczesne budynki wymagają nie mniej zaangażowania niż tradycyjne budowleOczywiście każdy ma do tego prawo. Tak samo jak ma prawo do wyboru takich opcji, jak kwota ubezpieczenia czy też zakres czynności, które takim ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej zostaną objęte. Ubezpieczenie architekta na przykład musi przede wszystkim zawierać zapisy dotyczące roszczeń w wyniku popełnionych błędów w projekcie. Oczywiście trzeba tu zaznaczyć, że takie błędy mogą nie tylko opóźnić realizację inwestycji, ale też stanowić zagrożenie dla przyszłych mieszkańców domu.

Również rzeczoznawca majątkowy, powinien wykupić taką polisę, która będzie chroniła jego majątek oraz dobre imię przed różnego typu roszczeniami. Bo choć taki rzeczoznawca nie wykonuje czynności, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrozić zdrowiu, może się zdarzyć, że zostanie on pozwany do sądu z powodu wydania błędnej decyzji czy jakiegokolwiek orzeczenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s