Jak jest zakres naszej cywilnej odpowiedzialności?

Dzieci, cały proces opiekuńczy oraz wychowawczy związany z ich posiadaniem nierzadko bywa przeżyciem wysoce traumatycznym. Czy to cały zespól problemów związany z okresem niemowlęcym pod postacią: zaprać, kolek, czkawki, braku łaknienia, ząbkowania; problemy dzieci małych, czyli: nauka chodzenia, mówienia, samodzielności oraz samoświadomości. Następnym etapem jest już dorastanie i dojrzewanie, które pociąga za sobą tak szerokie spektrum problemów, że czasu na ich omówienie nigdy dość nie będzie. Na każdym etapie życia dziecka rodzice oraz opiekunowie zmuszeni są podejmować tak błahe jak i ważkie decyzje, musza również zmagać się z ogólną znieczulicą na przykład ze strony lekarz czy urzędników, zmuszeni są również ponosić odpowiedzialność cywilną za mniej lub bardziej celowe wybryki swoich pociech.

Jedną z lepszych metod zabezpieczenia się przed przykrymi i nierzadko kosztownymi konsekwencjami wydarzeń wywołanymi przez małoletnich, jest dobrowolne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Decydując się na opłacanie polisy możemy spać spokojnie; żadna wybita szyba, ułamane lusterko, zarysowana karoseria czy złamane drzewko nie będzie już spędzać snu z powiek. Podobnie, możemy się także ubezpieczyć od szkód jakie mogą wyrządzić nasi czteronożni podopieczni; nie ma co ukrywać zarówno pies jak i kot potrafią wyrządzić dość kosztowne i bolesne szkody.Każdy z nas ponosi jakąś odpowiedzialność cywilną

Ubezpieczenie OC może również występować w formie obligatoryjnej i dotyczy wówczas jednostek lub większych podmiotów, których praktyka zawodowa obarczona jest ryzykiem zaistnienia poważnych błędów. OC zawodowe odnosi się do wąskiego grona wyspecjalizowanych grup zawodowych i w swojej istocie ma zaoferować możliwie jak najszerszą ochronę ubezpieczonego. Grupa produktów wchodzących w skład ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej może być dowolnie formowana w ramach na przykład: doubezpieczenia. Możliwość w miarę swobodnego konstruowania ostatecznej formy tego produktu wpływa na jego efektywność.

Ubezpieczenie obowiązkowe czy nieobowiązkowe jest zatem sposobem na wolne od zbędnych trosk funkcjonowanie w każdym obszarze naszej życiowej aktywności. Polisa ubezpieczeniowa jest także gwarantem dochowania standardów wynikających, czy to z racji praktyki zawodowej, czy też poziomem interpersonalnych relacji. Higiena dnia codziennego zakłada bowiem w miarę bezkolizyjne funkcjonowanie jednostek oraz grup, nastawionych na jak najbardziej efektywne wykorzystanie swoich możliwości oraz korzyści płynących z racji podejmowanych działań.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s